Spotkanie wigilijne dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Babicach

 

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas, który skłania do zadumy i refleksji, czas, który powoduje, że patrzymy na to co dobre, a nie na to, co nas dzieli, czas, kiedy chętniej wyciągamy przed siebie przyjazne i pomocne dłonie.

Z tej okazji Ośrodek Pomocy Społecznej w Babicach zorganizował dla swoich podopiecznych uroczyste spotkanie wigilijne, które odbyło się 18 grudnia 2019 r. Jest to wydarzenie wyjątkowe, podczas którego obce dla siebie osoby mogą poczuć bliskość, ciepło i wzajemne wsparcie. Uroczystość została przygotowana przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Babicach. Ośrodek Pomocy Społecznej zabezpieczył też dojazd osobom, które same nie były w stanie dotrzeć na spotkanie. Kierownik Ośrodka – Pani Agata Pałka oraz Wójt Gminy Babice- Pan Radosław Warzecha serdecznie powitali wszystkich przybyłych i złożyli im życzenia z okazji zbliżających się świąt.
W spotkaniu wzięli również udział zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy Babice - Pan Dawid Pierzchała, Skarbnik Gminy Babice - Pani Teresa Jochymczyk, Sekretarz Gminy Babice – Pan Stanisław Rokosz, Radni Gminy Babice na czele z Przewodniczącym Rady – Panem Tadeuszem Bielem, Sołtysi, Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół i Przedszkoli w Babicach – Pani Lucyna Siba, Dyrektorzy Przedszkoli z Olszyn i Babic – Pani Teresa Haber oraz Pani Halina Glistak, Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Babicach – Pani Amelia Buczek, Przewodnicząca Rady Seniora- Pani Zofia Górecka oraz członkowie Klubu Senior+.
W nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wprowadził uczestników koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich z Mętkowa. Łamanie się opłatkiem, degustacja świątecznych potraw i wspólne kolędowanie sprawiły, że świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim przybyłym gościom. Okres Świąt Bożego Narodzenia to również czas obdarowywania się upominkami, w związku z tym podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymali symboliczne paczki świąteczne.
Składamy wszystkim gościom i osobom zaangażowanym w organizację spotkania, serdeczne podziękowania za współpracę. Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie opuszcza nikogo przez każdy dzień Nowego Roku.

To właśnie tego wieczoru,
gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze,
przy stołach są miejsca dla obcych,
bo nikt być samotny nie może.
To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,
w serca złamane i smutne
po cichu wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru
zło ze wstydu umiera,
widząc, jak silna i piękna
jest Miłość, gdy pięści rozwiera.
To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy