logo ops

 

Pomoc Społeczna

w Gminie Babice

KORONAWIRUS - WAŻNE INFORMACJE

Maseczki dla Mieszkańców Gminy Babice

Wójt Gminy Babice informuje, że Urząd Gminy w Babicach zakupił bawełniane maseczki wielokrotnego użytku dla mieszkańców Gminy Babice.

Maseczki w pierwszej kolejności przekazane zostaną osobom najbardziej potrzebującym: starszym, samotnym i ubogim. W celu otrzymania maseczek prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Babicach pod nr tel. 32 613 40 50.


Zajęcia w Klubie Seniora zawieszone do odwołania

zawieszone zajęcia do odwołaniaOśrodek Pomocy Społecznej w Babicach informuje, iż w związku z decyzją nr 138/2020 Wojewody Małopolskiego z dnia 14 października 2020 r. zajęcia w Klubie Seniora w Olszynach od dnia 16 października 2020 r. zostają zawieszone do odwołania.

Powyższe działanie podyktowane jest troską o Seniorów, którzy znajdują się w grupie najwyższego ryzyka.
O ponownym wznowieniu zajęć uczestnicy zostaną powiadomieni.

KLUB SENIORA – co w klubie piszczy ...

co piszczyPo dłuższej przerwie, spowodowanej Covid-19, Klub Senior+ w Olszynach, wznowił działalność od 1 czerwca, ale nieco inaczej; w mniejszych grupach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, mając na uwadze wzajemne bezpieczeństwo.

Czytaj więcej...

GRATULACJE DLA SENIORÓW

elektrykNasi klubowi seniorzy wzięli udział w konkursie fotograficznym Praca dawniej ...... i udało się Panu Józefowi z Olszyn zająć II miejsce oraz wyróżnienie otrzymała Pani Maria z Olszyn.

Czytaj więcej...

Wolne miejsca w Klubie Senior+ w Olszynach

senior +Ośrodek Pomocy Społecznej w Babicach informuje o wolnych miejscach w Klubie Senior+ przy ul. Zatorskiej 36 w Olszynach

Czytaj więcej...

Klub Senior + wznawia działalność

klub senior +Od dnia 01 czerwca 2020 roku Klub Senior + w Olszynach działający w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Babicach został ponownie otwarty. Seniorzy wracają do zajęć-jednak z zachowaniem rygorów sanitarno-epidemiologicznych.

Czytaj więcej...

„A było tak pięknie…”

tak pięknie byłoZ nowym rokiem, zajęcia w Klubie ruszyły z wielkim impetem. Kiedy spostrzegliśmy się, był już początek marca: zaplanowane spotkanie edukacyjne i wyczekiwane zajęcia, na których powstawały piękne wyroby ze sznurka: torby i torebki pod bacznym okiem naszej koleżanki Jadzi.…..

Czytaj więcej...

SPECJALNA INFOLINIA DLA SENIORÓW

senior +Ośrodek Pomocy Społecznej w Babicach uprzejmie informuję, iż w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wojewoda małopolski Piotr Ćwik uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów – z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy w tych trudnych chwilach.

Czytaj więcej...

INFORMACJA

senior +Wojewoda małopolski uruchamia specjalną infolinię dla Seniorów
W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wojewoda małopolski Piotr Ćwik uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów – z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy w tych trudnych chwilach. Dzwoniąc na infolinię, osoby starsze mogą uzyskać rzetelne informacje, zalecenia i wskazówki, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji.
Numer telefonu 12 392 11 10 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–17.00.

Odwołanie zajęć w Klubie Seniora w Olszynach

senior +Ośrodek Pomocy Społecznej w Babicach informuje, że w związku z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem COVID-19 od dnia 11 marca 2020 r. zajęcia w Klubie Seniora w Olszynach są odwołane.
Powyższe działania podyktowane są troską o Seniorów, którzy znajdują się w grupie najwyższego ryzyka.
O ponownym wznowieniu zajęć uczestnicy zostaną powiadomieni.

POMOC DLA SENIORA

Ośrodek Pomocy Społecznej w Babicach od 23 marca br. uruchamia usługę „Pomoc dla Seniora” adresowaną do mieszkańców gminy Babice w wieku powyżej 65 roku życia, którzy zamieszkują samotnie lub z drugą osobą w podeszłym wieku lub z niepełnosprawnością, a związku ze stanem zagrożenia epidemicznego nie powinni opuszczać domu (nie dotyczy osób przebywających na kwarantannie). Potrzeby w tym zakresie mogą również zgłaszać osoby niepełnosprawne po 18 roku życia, które zamieszkują samotnie.

Czytaj więcej...